Znaczenie nazwy SPA

Filed Under (Uncategorized) by admin on 18-09-2019

0

width=249SPA skrót pochodzi od łacińskiej nazwy: „sanitas per aquam”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „zdrowie poprzez wodę”. Sama specyfika SPA polega na wspomaganiu zdrowia i dobrego samopoczucia poprzez działanie wodą. Z biegiem lat pod nazwą SPA zaczęły kryć się nie tylko zabiegi, do których wykonania konieczna była woda. Pod tym znanym skrótem kryją się także masaże, dziedzina kosmetyki profesjonalnej oraz wszelakie zabiegi mające na celu podtrzymanie urody. SPA kojarzy się też przede wszystkim z relaksem i oderwaniem od dnia codziennego. Do najbardziej znanych wyrażeń związanych ze słowem SPA należą:

– Aqua aerobik – aerobik w wodzie

– day SPA – miejski ośrodek SPA usytuowany w mieście, w którym znajduje się także gabinet kosmetyczny, fryzjer itp.

– Home SPA – produkty SPA do domowego użytku

– Masaż – wykonywanie szeregu ruchów poprzez wykwalifikowanego masażystę mających na celu, poprawienie kondycji fizycznej, bądź rozluźnienie mięśni przez kuracjusza.

– Wellness – filozofia, według które, a by osiągnąć pełną harmonie trzeba zachować równowagę między ciałem ,a  duchem.

– Ayurveda –  starochińska filozofia mówiąca, która uczy słuchania swojego ciała poprzez ćwiczenia fizyczne mające na celu kontrolowanie swojego stanu umysłu.

– Hydroterapia – są to zabiegi terapeutyczne i relaksujące, polegające na oddziaływanie na ciało poprzez wodę o różnej temperaturze z uwzględnieniem prądów wodnych.

– Sauna fińska – inaczej zwana mokrą, najczęściej budowana z drewna. W tym rodzaju sauny palenisko z rozgrzanymi kamieniami polewane jest wodą dla uzyskania pary. Prowadzi ona do pozbycia się toksyn z organizmu, a także  do poprawy jego odporności.

– Medical SPA – jedna z form SPA polegająca na łączeniu samego SPA z najnowszymi odkryciami medycyny.

– Refleksoterapia – leczniczy masaż stóp, dłoni oraz twarzy. Swoją genezę ma w Chinach. Likwiduje on blokady odpowiedzialne za ból i różnego rodzaju kontuzje.

– Kapsuła SPA – jest to urządzenie, które zapewnia szeroki zakres zabiegów kosmetycznych.

– Kąpiel perełkowa – jest to rodzaj leczniczej kąpieli z masażem powietrznym.

– Bicze szkockie – należą do grupy zabiegów hydroterapii. Polegają na polewaniu ciała skupionymi bądź rozproszonymi strumieniami wody.

– Anti-aging- jest to terapia przeciwstarzeniowa. Jest to dziedzina SPA skupiająca serię zabiegów mających na celu opóźnić procesy starzenia się organizmu. [patrz też: rumień guzowaty zdjęcia, medicare mińsk mazowiecki, medicare mińsk ]

Comments (0)

[..] Cytowany fragment: operacja na zaćmę[…]

Popytajcie lekarzy na oddziałach onkologicznych

[..] Odniesienie w tekscie do prześcieradło jednorazowe[…]

jak byłam ostatnio na wakacjach to strasznie bolał mnei brzuch

[..] Cytowany fragment: Szczoteczki soniczne do zębów[…]

Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

Powiązane tematy z artykułem: medicare mińsk medicare mińsk mazowiecki rumień guzowaty zdjęcia