Rodzaje manicure

Filed Under (Uncategorized) by admin on 22-11-2018

0

Manicure jest jedną z najbardziej popularnych form dbania o urodę. Dbanie o swoje dłonie i paznokcie towarzyszyło zarówno kobietom jak i mężczyzną od wieków. Do najbardziej popularnych rodzajów manicure zaliczamy:

– manicure tradycyjny – skupia się na ówczesnym moczeniu dłoni w roztworze z solami i olejkami mającym na celu zmiękczenie skórek co pomaga w ich późniejszym usuwaniu.  Dzięki najnowszym rodzajom kosmetyków używanych do tego rodzaju manicure płytka paznokcia nie wysusza się podczas zabiegu. Po namoczeniu dłoni kosmetyczka usuwa nadmierne skórki za pomocą metalowych cążek.

– manicure biologiczny – do tego rodzaju manicure nie używa się popularnych metalowych cążek. Zabieg przeprowadza się za pomocą drewnianych patyczków, szklanych pilników oraz naturalnych olejków.

– manicure SPA – jest to połączeniu dbania o paznokcie i klasycznego manicure z zabiegami SPA. Najczęściej sam zabieg łączony jest z pillingiem dłoni i różnego rodzaju zabiegami pielęgnacyjnymi. Nieodzownym elementem tego rodzaju zabiegów jest też masaż. Często wykorzystywany jest też rytuał parafiny na dłonie.

– manicure „na ciepło” – najczęściej polecany zimą, gdy dłonie są szczególnie przesuszone. Polega on na połączeniu klasycznego manicure z zabiegami pielęgnacyjnymi wykonywanymi poprzez podgrzanie odżywczych emulsji oraz olejków. [więcej w: forskolin skutki uboczne, kał na nosicielstwo, przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz ]

– manicure „na zimno” – ten rodzaj manicure polecany jest latem w upalne dni. Polega on na dodaniu do kąpieli dłoni chłodzących olejków eterycznych.

– manicure francuski – jest to jeden z najbardziej znanych rodzajów manicure. Dotyczy on nie tyle sposobu całego zabiegu co pomalowania paznokci. Wbrew nazwie powstał on w USA. Klasyczny manicure francuski polegał na pomalowaniu paznokci bladoróżowym kolorem z zachowaniem końcówek pomalowanych na kolor biały. Z biegiem lat i pod wpływem zmian w modzie charakter tego malowania paznokci ewoluował do stosowania przeróżnych jego odmian kolorystycznych.

– manicure japoński – coraz bardziej popularna forma manicure w ostatnich latach. W tego rodzaju manicure nie używamy na końcu lakierów do paznokci. Polega on na dokładnym opiłowaniu paznokci by następnie wetrzeć w nie specjalistyczną emulsję wysoce-regenerującą paznokcie. Pasta taka niesamowicie regeneruje płytkę paznokcia, a efekt zabiegu utrzymuje się do 2 tygodni. Sam efekt końcowy jest niesamowicie naturalny i profesjonalny.

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: forskolin skutki uboczne kał na nosicielstwo przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz