Terapia indukcyjna i podtrzymująca Ustekinumab w opornej chorobie Leśniowskiego-Crohna AD 2

Filed Under (Uncategorized) by admin on 18-04-2018

0

Ustekinumab, w pełni ludzkie przeciwciało monoklonalne IgG1., blokuje aktywność biologiczną interleukiny-12 i interleukiny-23 poprzez ich wspólną podjednostkę p40 przez hamowanie receptorów dla tych dwóch cytokin na komórkach T, naturalnych komórkach NK i komórkach prezentujących antygen.16 Przeciwciała monoklonalne skierowane przeciwko interleukinie-12/23 p40 wykazały także skuteczność w modelach mysiego zapalenia okrężnicy.17-20 W poprzednim badaniu 2a wykazano, że ustekinumab ma skuteczność u pacjentów z umiarkowaną do ciężkiej chorobą Leśniowskiego-Crohna, szczególnie u pacjentów otrzymujących uprzednio infliksymab. 21 Ustekinumab jest obecnie zatwierdzony w leczeniu łuszczycy plackowatej o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu.
W tym 36-tygodniowym, randomizowanym, podwójnie zaślepionym, kontrolowanym placebo badaniu fazy 2b, dotyczącym ustekinumabu (obejmującym 8-tygodniową indukcję i 28-tygodniowe fazy podtrzymujące), ocenialiśmy pacjentów z umiarkowaną do ciężkiej chorobą Leśniowskiego-Crohna, która była oporna na TNF antagoniści.
Metody
Pacjenci
Od października 2008 r. Read the rest of this entry »

Unikalne właściwości granatu

Filed Under (Uncategorized) by admin on 25-02-2018

0

Granat szybko zdobył serca polskich konsumentów. Nietypowy wygląd wnętrza jest ciekawą dekoracją do sałatek i ciast. Smak granatu zadowoli najbardziej delikatne kubki smakowe. Wciąż niezbyt popularna jest wiedza o właściwościach zdrowotnych granatu. Owoc jest bogaty w kwas punikowy (omega 5), mający właściwościach przeciwzapalnych. Read the rest of this entry »

Pielęgnacja biustu

Filed Under (Uncategorized) by admin on 25-02-2018

0

Biust to część ciała, z której każda kobieta chce być dumna. Ładny, jędrny, dobrze ułożony biust nawet wyszczupla sylwetkę i jest miejscem, na który w sposób naturalny kieruje się wzrok mężczyzn. Nie chodzi o wielkość biustu, ale o jego wygląd. Operacje plastyczne- powiększanie, chirurgiczne ujędrnianie, podnoszenie to zabiegi o znacznym stopniu ryzyka. Jest coraz więcej naukowych dowodów, że zwiększają one ryzyko raka piersi. Read the rest of this entry »

Czekoladowe kosmetyki

Filed Under (Uncategorized) by admin on 25-02-2018

0

Czekolada to pokusa, której trudno oprzeć się – kusi delikatnością i smakiem. Od lat wiadomo, że czekolada ma właściwości lecznicze, chociaż trwają spory, czy jest przyczyną tycia, czy też nie ma właściwości dodających kilogramy. Czekolada ma fenomenalny wpływ na umysł – poprawia nastrój i dodaje energii. Dzieje się to dzięki związkom, takim jak: fenyloetyloamina i endorfina. Amatorzy czekolady potwierdzają, że zjedzenie choćby kosteczki ułatwia koncentrację, zmniejsza pierwsze objawy zmęczenia. Read the rest of this entry »