Chirurg Ilość i operacyjna śmiertelność w Stanach Zjednoczonych cd

Filed Under (Uncategorized) by admin on 04-12-2018

0

Ponieważ w przypadku niektórych zabiegów znaczna część zgonów spowodowanych operacją przed wypisaniem krwi wystąpiła ponad 30 dni po operacji, 30-dniowa śmiertelność nie odzwierciedlałaby właściwie rzeczywistej umieralności operacyjnej. Aby scharakteryzować objętość, najpierw ustaliliśmy średnią liczbę procedur, które każdy szpital i każdy chirurg przeprowadzał na pacjentach Medicare podczas każdego z tych dwóch lat. Aby nasze oszacowania wielkości były łatwiejsze do interpretacji, oszacowaliśmy całkowite wolumeny (wszystkie płatne), korzystając z danych z ogólnokrajowej próbki szpitalnej z 1997 roku. Podobnie jak w naszych poprzednich badaniach 5, ustaliliśmy odsetek pacjentów poddawanych każdej procedurze, którzy byli objęci Medicare – który wahał się od 49 procent w przypadku przełyku do 75 procent w przypadku endarterektomii tętnic szyjnych – i podzielił objętość obserwowanego leczenia każdego z dostawców (całkowita liczba każdego rodzaju procedury przeprowadzonej na pacjentach Medicare) w tych proporcjach właściwych dla danego postępowania. Mimo że objętość została oceniona jako zmienna ciągła (przekształcona logicznie) w ocenie istotności statystycznej, stworzyliśmy także zmienne kategoryczne dla objętości, ustalając rankingi dostawców w celu zwiększenia szacowanej całkowitej objętości i wybierając punkty odcięcia, które najściślej sortowały pacjentów na trzy równomiernie grupy o niskiej, średniej i dużej objętości. Read the rest of this entry »

Sposoby na wypadające włosy

Filed Under (Uncategorized) by admin on 17-11-2018

0

Poglądy na łysienie w dużej mierze zależą od płci. Panowie w wypadaniu włosów dostrzegają dojrzałość, męskość, uważają, że stają się seksowniejsi i poważniejsi. Jest duża grupa mężczyzn, która nie akceptuje wypadania włosów i szuka sposobu na zatrzymanie procesu – kupuje różnorodne kosmetyki, poddaje się zabiegom kosmetycznym, a nawet korzysta z chirurgii estetycznej. Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że zupełnie naturalne jest gubienie do 100 włosów dziennie. Dopiero widoczne wypadanie włosów jest niepokojące, może być sygnałem stanów chorobowych, doprowadzać izolacji od społeczeństwa, wstydu, a nawet do depresji. Read the rest of this entry »

Wakacyjna depilacja

Filed Under (Uncategorized) by admin on 16-11-2018

0

Kobieta kocha włosy jedynie na głowie. Nie cierpi, jeżeli porastają pachy, pachwiny i nogi. Wygląda to nieestetycznie. W lecie często golimy nogi będąc na wakacjach. Najczęściej nie mamy przy sobie profesjonalnych kosmetyków i nie wybieramy się do kosmetyczki, czy do salonu spa. Read the rest of this entry »

Oznaczenie siły i kierunku prądu

Filed Under (Uncategorized) by admin on 10-11-2018

0

Dzięki glinie i hubce rurka zostaje tak dokładnie od dołu zamknięta, że gdy następnie do niej nalejemy siarczanu cynku, to ten ostatni wcale do hubki nie dochodzi i elektroda może pozostać przydatną do użytku w ciągu całego szeregu godzin. Po wstawieniu amalgamowanego pręcika cynkowego do rurki i umocowaniu go w wymienionej wyżej klamrze, mamy elektrodę niepolaryzującą przygotowaną zupełnie do użytku, której dzięki umocowaniu, podanemu przez du Bois-Reymonda (staw kulisty), można nadawać dowolne położenie. Zastosowanie hubki ma tę dodatnią stronę, że zakończeniu stożka można nadawać dowolny kształt: bądź cienko zakończonego rzeczywistego stożka, bądź mniej lub więcej szerokiej płytki, bądź cylindra i t. p. Hubka po napęcznieniu nie tylko zachowuje ten kształt, ale także podczas doświadczenia zupełnie go nie zmienia; nadto podatność hubki sprawia, że kontakt jej z tkanką nie zmienia się nawet przy poruszaniu się tkanki, np. Read the rest of this entry »