Sposoby na wypadające włosy

Filed Under (Uncategorized) by admin on 17-11-2018

0

Poglądy na łysienie w dużej mierze zależą od płci. Panowie w wypadaniu włosów dostrzegają dojrzałość, męskość, uważają, że stają się seksowniejsi i poważniejsi. Jest duża grupa mężczyzn, która nie akceptuje wypadania włosów i szuka sposobu na zatrzymanie procesu – kupuje różnorodne kosmetyki, poddaje się zabiegom kosmetycznym, a nawet korzysta z chirurgii estetycznej. Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że zupełnie naturalne jest gubienie do 100 włosów dziennie. Dopiero widoczne wypadanie włosów jest niepokojące, może być sygnałem stanów chorobowych, doprowadzać izolacji od społeczeństwa, wstydu, a nawet do depresji. Read the rest of this entry »

Wakacyjna depilacja

Filed Under (Uncategorized) by admin on 16-11-2018

0

Kobieta kocha włosy jedynie na głowie. Nie cierpi, jeżeli porastają pachy, pachwiny i nogi. Wygląda to nieestetycznie. W lecie często golimy nogi będąc na wakacjach. Najczęściej nie mamy przy sobie profesjonalnych kosmetyków i nie wybieramy się do kosmetyczki, czy do salonu spa. Read the rest of this entry »

Oznaczenie siły i kierunku prądu

Filed Under (Uncategorized) by admin on 10-11-2018

0

Dzięki glinie i hubce rurka zostaje tak dokładnie od dołu zamknięta, że gdy następnie do niej nalejemy siarczanu cynku, to ten ostatni wcale do hubki nie dochodzi i elektroda może pozostać przydatną do użytku w ciągu całego szeregu godzin. Po wstawieniu amalgamowanego pręcika cynkowego do rurki i umocowaniu go w wymienionej wyżej klamrze, mamy elektrodę niepolaryzującą przygotowaną zupełnie do użytku, której dzięki umocowaniu, podanemu przez du Bois-Reymonda (staw kulisty), można nadawać dowolne położenie. Zastosowanie hubki ma tę dodatnią stronę, że zakończeniu stożka można nadawać dowolny kształt: bądź cienko zakończonego rzeczywistego stożka, bądź mniej lub więcej szerokiej płytki, bądź cylindra i t. p. Hubka po napęcznieniu nie tylko zachowuje ten kształt, ale także podczas doświadczenia zupełnie go nie zmienia; nadto podatność hubki sprawia, że kontakt jej z tkanką nie zmienia się nawet przy poruszaniu się tkanki, np. Read the rest of this entry »

Eektrofizjologia

Filed Under (Uncategorized) by admin on 10-11-2018

0

W celu więc odprowadzenia prądu od tkanek du Bois-Reymond sporządził naczyńka cynkowe naamalgowane od wewnątrz, do których nalewał siarczanu cynkowego, a następnie zanurzał warstwę bibułki, która tym rozczynem nasiąkała. Na tę nasiąkniętą rozczynem siarczanu cynkowego bibułkę układał poduszeczki zwilżone rozczynem chlorku sodowego, po umocowaniu za pomocą gumki ułożonej na powierzchni bibułki drewnianej przykrywki i ustawiwszy naczyńka na izolującej podstawce miał już elektrody zupełnie gotowe. Dwa takie naczyńka łączył następnie za pomocą kontaktów z galwanometrem i ustawiwszy jedno naprzeciw drugiego w nieznacznej odległości, układał na poduszeczkach badaną tkankę. Jeżeli przytem galwanometr wykazywał istnienie jakiegoś prądu, prąd ten mógł pochodzić tylko od siły elektromotorycznej, którą badana tkanka posiadała. Już sam cłu Bois-Reymond w późniejszych badaniach tę formę elektrod zamienił na rurki szklane, które od dołu były zatkane czystą gliną zamieszaną z rozczynem fizyologicznym soli kuchennej. Read the rest of this entry »