bruzda sylwiusza


Day SPA

Filed Under (Uncategorized) by admin on 19-09-2019

0

W dzisiejszych coraz bardziej zabieganych czasach dbanie o swoje ciało, urodę czy zapewnianie sobie odrobiny relaksu staje się coraz trudniejsze. Kobiety pracujące po godzinach nie są wstanie pogodzić swojego czasu między prace, rodzinę, a pozostałe obowiązki. Trudno wtedy wygospodarować sobie choćby trochę czasu w miesiącu na całkowite oderwanie się od dnia codziennego i pielęgnacje urody. Dla takich właśnie ludzi powstało DAY SPA. DAY SPA to inaczej ośrodek odnowy biologicznej posiadający w swojej ofercie kompleksowy pakiet usług. Read the rest of this entry »

Kosmetyki definicja i ich podział

Filed Under (Uncategorized) by admin on 13-09-2019

0

Definicja słowa kosmetyki pochodzi od greckiego słowa „ cosmo”, co oznacza zdobić, oraz od również greckiego słowa „cosmeticas”, które oznacza upiększać. Obecna nowoczesna kosmetyka opiera się głównie na nauce zwanej kosmetologi, która zagadnienia swe bierze z takich nauk jak chemia, biologia oraz medycyna. Kosmetyk to środek, który ma za zadanie pielęgnować i upiększać, ochraniać oraz oczyszczać nasze ciało. Istnieje kilka różnych podziałów kosmetyków. Pierwszym podziałem kosmetyków będzie podział na grupę docelową, to znaczy z przeznaczaniem dla kobiet, mężczyzn, dzieci i nastolatków. Read the rest of this entry »

Zabiegi Spa

Filed Under (Uncategorized) by admin on 13-09-2019

0

Pojęcie Spa wywodzi się z łacińskiego „ Sanus per aquam”, co oznacza „ zdrowy przez wodę”. Są to przeróżne zabiegi dla ciała, które są wykonywane w dużej mierze przy udziale wody. Między innymi zabiegi te mają polepszyć nam samopoczucie, zrelaksować się, odstresować, poprawić nastrój, kondycje fizyczną jak i wygląd, koloryt skóry. Oferta zabiegów oferowana przez różne kliniki, kurorty, centra odnowy biologicznej jest naprawdę szeroka, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, ale niestety nie każdy będzie sobie mógł na nie pozwolić, gdyż są one drogie i przyjęto się ówcześnie, że z takich zabiegów może skorzystać tak zwana grupa elitarna. Do zabiegów oferowanych w takich ośrodkach należą między innymi przeróżne masaże i kąpiele. Read the rest of this entry »

Spa

Filed Under (Uncategorized) by admin on 13-09-2019

0

Pojęcie Spa jest pojęciem międzynarodowym, powszechnym i używanym na całym globie. Nazwa pochodzi z łacińskiego „ Sanus per aquam”, co oznacza „ zdrowy przez wodę”. Przez Spa rozumiany jest kompleks, który gromadzi w jednym miejscu, budynku baseny, sauny, kurorty, kąpieliska w celach zdrowotnych jak i centa odnowy biologicznej. Odbywają się tam przeróżne zabiegi, które poprawiają kondycje fizyczną, jak i samopoczucie człowieka, nastrój jak i stan skóry, czyli jej wygląd i koloryt. Zabiegi te są zarówno skomplikowane jak i mniej skomplikowane oparte w głównej mierze na zabiegach z udziałem wody, a rozpiętość ich jest bardzo szeroka. Read the rest of this entry »

Historia i definicja SPA

Filed Under (Uncategorized) by admin on 13-09-2019

0

Nazwa SPA pochodzi z łacińskiego znaczenia „ Sanus Per Aquam”, które oznacza „ Zdrowie przez wodę”. Założenie SPA jest takie, że woda dla ciała, jest jak marzenie dla duszy, co oznacza, że jest ona wykorzystywana do przeróżnych zabiegów, gdzie woda gra pierwszoplanową rolę. Zabiegi takie mają za zadanie zrelaksować się, pobudzić do działania i aktywności zmęczone ciało, jak i uspokoić zmysły, więc zabiegi są oparte między innymi na przeróżnych terapiach jak i masażach. Wykonuje się je w specjalnie do tego przeznaczonych centrach, kąpieliskach oraz klinikach. Właściwości lecznicze były już znane w starożytnym Rzymie. Read the rest of this entry »

Rodzaje SPA i ich przeznaczenie

Filed Under (Uncategorized) by admin on 12-09-2019

0

Myśląc o SPA, wyobrażamy sobie luksus, odpoczynek, pielęgnację całego ciała oraz wspaniałe doznania, które sprawią, że znajdziemy w sobie energię na następne kilka tygodni. Warto jednak wiedzieć, że w Polsce oraz na świecie istnieje kilka rodzajów SPA. Zanim wykupimy pakiet usług, powinniśmy zorientować się, na czym nam najbardziej zależy i dopiero wtedy podjąć konkretną decyzję. Day SPA to miejsce, w którym nie musimy ponosić kosztów noclegów. To po prostu miejsce, gdzie przychodzimy na konkretny zabieg lub masaż i możemy poddawać się im kilka razy w tygodniu, w zależności od wymagań. Read the rest of this entry »

Podkład największym sprzymierzeńcem kobiety

Filed Under (Uncategorized) by admin on 12-09-2019

0

Podkład do twarzy to druga skóra kobiety. Brzmi dość kontrowersyjnie, ale to niejako prawda. Dobrze dobrany fluid dopasowuje się do cery, nie tworząc sztucznego efektu maski, który wygląda bardzo nieestetycznie, ale zamiast tego poprawia wygląd skóry i zamaskowuje niedoskonałości. Obecnie na rynku jest jednak tak ogromny wybór podkładów, że wiele kobiet gubi się w gąszczu ofert, nie wiedząc, na co się zdecydować i która opcja będzie tą najlepszą. Istnieje kilka rodzajów podkładów, które warto znać. Read the rest of this entry »

Zimowa pielęgnacja ciała i włosów

Filed Under (Uncategorized) by admin on 12-09-2019

0

Zima nie jest najkorzystniejszą porą roku dla naszej skóry oraz włosów. Mróz oraz wiatr nie sprzyjają naszemu wyglądowi. Dlatego też na pielęgnację należy poświęcić więcej czasu i uwagi. Musimy o naszą skórę zadbać w nieco inny sposób niż podczas letnich miesięcy, kiedy nie jest ona aż tak wymagająca. Zima jest szczególnie trudnym okresem dla pań mających cerę suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień. Read the rest of this entry »

Naturalność pożądana w pielęgnacji

Filed Under (Uncategorized) by admin on 12-09-2019

0

Kosmetyki ekologiczne powoli zaczynają dominować na liście zakupów obowiązkowych preparatów do pielęgnacji ciała. Kosmetyki ekologiczne muszą posiadać certyfikaty i spełniać określone normy. Ich składniki pochodzą z kontrolowanych upraw organicznych. Nie znajdziemy w nich środków konserwujących, barwników ani surowców z genetycznie modyfikowanych roślin lub martwych zwierząt. Kosmetyki te nie są także testowane na zwierzętach. Read the rest of this entry »

Kosmetyki

Filed Under (Uncategorized) by admin on 12-09-2019

0

W dzisiejszych czasach kobiety bardzo dbają o swój wygląd zewnętrzny. Używają do tego sporej gamy kosmetyków, z której wybór jest bardzo szeroki. Chcą wyglądać jak najlepiej i wybierają jak najlepsze kosmetyki w miarę swoich możliwości, choć niektóre kobiety są w stanie zapłacić wysoką cenę za kosmetyk, byle by im pomógł poprawić urodę. Dawniej było, że kobieta nie mogła się pokazać mężczyźnie bez odpowiedniego makijażu oraz uczesania, z czasem przestało to obowiązywać, ale obecnie niestety ten stereotyp powraca.  Podstawa idealnego makijażu jest odpowiednio dobrany podkład, puder, cień do powiek oraz tusz do rzęs. Takie kosmetyki trzeba odpowiednio dobierać w zależności, jaką ma się cerę skóry. Read the rest of this entry »

bruzda sylwiusza - Artykuly w temacie